O síle RITUÁLŮ a jak se nám zhmotnil božský domov

Určitě to znáte, že některé věci, na kterých vám ani tolik nesejde, se zmanifestují raz dva, a když vám na něčem opravdu hodně záleží – a třeba vás i tlačí čas, tak to může trochu „drhnout“ a chce to velkou porci důvěry a trpělivosti. Přesně takto se to odehrávalo u nás v souvislosti s naším novým bytem.

Už několik měsíců dopředu jsme věděli, že se z našeho stávajícího musíme vystěhovat, protože jsme ho měli pronajatý od lyžařské školy, ve které jsme se po osmi letech oba rozhodli skončit. Já vzhledem k rozhodnutí jít více cestou mé duše a můj muž se na základě mého rozhodnutí spontánně rozhodl začít učit sám na sebe, protože to pro něj je stále vášeň a našel tedy způsob, jak mít víc času a svobody ve stejné oblasti.

Protože jsme se nechtěli spokojit s kdejakým bydlením a jasně jsme si zadali, že si pro naši rodinu přejeme bydlení, které bude pro nejvyšší dobro nás třech, pokaždé, když jsme se byli na nějaký byt podívat a cítili jsme, že to ještě není to ono, tak jsme ho nevzali.

Jak se blížil konec října (termín našeho vystěhování), sem tam už do této situace začala vstupovat mysl, že je tu možnost, že budeme najednou bez ničeho a asi odkázaní bydlet v autě 🙂 , ale pokaždé jsme se navzájem podpořili v tom, že prostě máme absolutní důvěru v to, že jsme podporováni a že tohle by nám vesmír prostě neudělal. 🙂

A tak jsme se nadále drželi toho, co od bydlení chceme (napsali jsme si seznam bodů, které jsou pro nás důležité, aby tento „dream home“ splňoval a ten jsme měli doma na nástěnce).

V půlce září jsme se vypravili na Korziku na svatební cestu – po dvou letech – která byla velmi posvátným časem pro nás oba. Každý večer jsme si spontánně dělali rituály na pláži s bubnem, chřestidly, zpěvem, krystaly, ohněm… A na úplněk jsme měli v plánu největší rituál na speciálním místě zaměřený právě na téma nalezení nového domova.

Byl to nádherný večer, podařilo se nám najít místo, kde jsme byli úplně sami – na pláži s přímým výhledem na měsíc i na jeho odraz v moři. Prostě MAGIC. Přicházelo spontánně, jak mám rituál vést, prožitek byl velmi hluboký a celý rituál jsme ukončili darováním krystalů nalezených v našich horách moři – spolu s tím listem papíru, na kterém jsme měli vypsané všechny naše požadavky.

A stal se zázrak – doslova Last Minute Zázrak. 🙂 Dva dny nato mi zavolala jedna žena, co se známe z lyžařské školy a které jsem se během zimy zmínila, že hledáme nové bydlení. Že by pro nás mohla mít byt na nejlepším možném místě – hned u dojezdu sjezdovky, a že jestli máme zájem, vše zařídí.

Když jsme se poté potkali osobně, říkala jsem jí o našem rituálu na úplněk a ona mi na to sdílela, že to musela nějak „zachytit“, protože byla sama na dovolené se svým mužem a během jedné společné procházky mu najednou říká „Martina a Zbyněk potřebují bydlet, musíme něco udělat s tím bytem, co je v našem domě prázdný.“ (Bydlel v něm strýček, který už odešel na protější kopec do domova pro seniory, ale úředník, který za něj v tento moment rozhoduje, řekl, že není potřeba byt pronajímat, že zůstane prázdný.)

A tak se do toho tato krásná žena naplno vložila, vše domluvila, dokonce nám byt i zrekonstruovala a nám „spadl do klína“ byt snad s největší terasou v celém okolí a v lokalitě, která je v podstatě nedostupná – jelikož tam mají Švýcaři takzvané „Ferienwohnungy“ = byty, do kterých přijedou dvakrát za rok a po zbytek roku si je nechávají prázdné.

Susan jsem následně pozvala na mou kakaovou ceremonii, která pro ni byla velmi léčivou a po které mi ještě sdílela, že by toto pro nikoho jiného neudělala a že má vlastně obrovskou radost, že v bytě budeme bydlet my – protože si tak budeme blíž i fyzicky (má ve stejném domě taky „Ferienwohnung“).

Pro mě toto bylo jasné potvrzení, jakou sílu mají rituály, pokud jsou tvořeny opravdu ze srdce, a že mít absolutní důvěru v podpůrný vesmír, v zázračná řešení a chtít pro sebe to nejlepší – SE PROSTĚ VYPLATÍ. ❤

 

Jsem aktivátorka svobody & divokosti. Pomůžu Ti navrátit se ke své přirozené záři a žít plně svou svobodnou a divokou duši. Můj příběh najdete zde.
  • Toužíš po tom dokázat se v mateřství uvolnit a začít si ho konečně užívat?

    V tomto e-booku ti přináším inspiraci, jak si udržet svou energii a životní šťávu i v roli čerstvé maminky.

  • Facebook stránka